دزفول جدید

دزفول شهر مقاومت و پایداری / چهارم خرداد

۶ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

پرستاری در آلمان


قابل توجه پرستاران متقاضی مهاجرت به اروپا
رشته ی پرستاری همواره از  برجسته ترین مشاغل موجود در نظام پزشکی آلمان به شمار رفته و پرستاران آلمانی از مرتبه ی خاصی در این کشور برخوردارند. آلمان به طور متوسط به ده هزار پرستار نیاز دارد و تأمین این تعداد از پرستاران در داخل خاک این کشور چندان ممکن نیست. مجرب‌ترین و کارآمدترین نیرو‌های پرستار آلمان مدت‌ زمان مدیدی است که از این کشور به کشور‌های دیگری همانند کانادا، بریتانیا و ایالات‌متحده امریکا مهاجرت کرده و کار می‌کنند. نبود پرستاران ماهر شرایط سختی را برای بیمارستان‌ها و بخش های مراقبت‌های پرستاری آلمان به وجود آورده است. بر اساس جدیدترین آمار وزارت کار آلمان، این کشور به ده هزار  نفر نیاز شغلی در حیطه پرستاری نیازمند است که متقاضی برای  استخدام آن‌ها وجود ندارد و از دیگر کشورها پذیرش صورت می‌پذیرد و چون پرستاران خارجی با سیستم پزشکی روز اروپا آشناییت ندارند می‌بایست دوره‌ای را  در آلمان طی بکنند که  این دوره‌ها شامل  پرستارانی می‌باشد که می‌خواهند در آلمان یا دیگر کشورهای اروپایی کار کنند و چون مدرک تحصیلی خود را در اروپا و یا آمریکا اخذ نکرده‌اند دارای شرایط اولیه ی اشتغال نیستند.
ساعات کاری پرستاری در آلمان، 5 روز در هفته و به سه شیفت صبحگاهی از 6 صبح تا 14:30، عصرگاهی از 14 تا 22 و شبانگاهی از 21:30 تا 6:30 تقسیم می شود. همچنین پرستارانی که در روزهای تعطیل نیز فعالیت می کنند، حق الزحمه ی اضافه کاری دریافت خواهند کرد.
همچون دیگر مشاغل موجود در نظام پزشکی آلمان حقوق ماهیانه پرستاران نیز متغیر است. بازه ی دستمزد به طور کمینه از حدود 2500 یورو در ماه آغاز می گردد و به طور بیشینه تا حدود 6400 یورو نیز می تواند برسد. عوامل تعیین کننده میزان دستمزد تحصیلات آکادمیک فرد (لیسانس و یا فوق لیسانس) و میزان تجربه کاری فرد پرستار است. شاخص های دیگری چون اضافه کار، محل قرار گرفتن بیمارستان، شیفت های شبانه، کار در روزهای تعطیل و موارد دیگر نیز به عنوان موارد ثانویه در نظر گرفته می شوند.
هر یک از پرستاران شاغل در بیمارستان های آلمان می بایست مالیات کار  خود را همزمان با صدور اجازه کار، به طور ماهانه پرداخت نمایند. همزمان با پرداخت مالیات، افراد خانواده ی پرستار همچون همسر و فرزندان وی نیز از مزایای شهروندی آلمان برخوردار می گردند. همسر پرستار می تواند با حقوق شهروندی آلمان مشغول به کار گردد و فرزندان وی می توانند به طور رایگان تحصیل نموده و همگی آنها (تمام اعضای خانواده) تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار خواهند گرفت.
پس از پرداخت 5 سال (60 ماه) مالیات، فرد می تواند پس از موفقیت در آزمون قانون اساسی، فرهنگ و زبان آلمانی، پاسپورت آلمانی خود و اعضای خانواده خود را دریافت کند که یکی از ارزشمندترین پاسپورتهای جهان است.

شرایط جذب نیروی پرستار در آلمان:
✔️اخذ ارزشیابی مدرک
✔️اخذ اجازه کار
✔️اخذ بلو کارت
✔️کاریابی و اشتغال
مرحله اول: اخذ ارزشیابی مدرک، دولت آلمان جهت پذیرش مدارک متقاضی و جلوگیری از سردرگمی وی، اخذ تاییدیه یک کارفرما برای پذیرش احتمالی متقاضی را الزامی کرده است، لذا این امر توسط موسسه ما و دفتر آلمان طی 4 الی 6ماه انجام می شود پس از اخذ فرصت شغلی اولیه باید به مرکز مربوطه همان استان جهت اخذ ارزشیابی مدرک و اجازه کار مراجعه نماییم. 
مرحله دوم: اخذ اجازه کار، در این مرحله با توجه به کارفرما و توانایی های کارجو مراحل اداری توسط موسسه طی می گردد تا اجازه کار اولیه شما به اعتبار 2 سال و طی 2 الی 4 ماه اخذ گردد.

مرحله سوم: اخذ ارزشیابی مدرک، در این مرحله سازمان استانی مربوطه مدارک،سرفصل دروس،ریز نمرات و سوابق کاری متقاضی را بررسی می نماید. مراکزآموزشی (دانشگاهها ) بین المللی از نظر ارزش مدرک صادره در آلمان به 3 دسته تقسیم می شوند. H+ دانشگاه مورد تایید می باشد. H+/- دانشگاه مورد تایید است اما ممکن است متقاضی جهت اخذ ارزشیابی مشروط به گذراندن دوره ای آموزشی گردد. H - دانشگاه(مرکز آموزشی) مورد تایید نیست.( که دانشگاه شما مورد تایید می باشد می توانید اقدام بفرمایید همچنین در این مرحله ارائه مدرک زبان آلمانی برای متقاضی الزامی است، ما قبل از عقد قرارداد ، ابتدا از مورد تایید بودن دانشگاه شما اطمینان حاصل می کنیم و در صورت عدم تایید امکان عقد قرارداد نیز نخواهید داشت!
مدت انجام این مرحله حداقل 4 ماه از زمان دریافت مدارک در آلمان توسط سازمان مربوط است. 

 اخذ ارزشیابی مدرک محاسن زیای دارد که از جمله آن: الف. اخذ اجازه کار دائم ب. اخذ بلو کارت (اخذ 2 تا 3 سال متوالی بلوکارت منجر به کسب حق امتیاز شهروندی و پاسپورت از آلمان می گردد) و اخذ حق شهروندی آلمان که دارای یکی از معتبر ترین پاسپورت های جهان نیز می باشد،شامل امتیازات بی شماری است که به اختصار بشرح زیر است توضیح داده شده است. 
مزایای شهروندی کشور آلمان:
اقامت،زندگی و کار در کشور های عضو اتحادیه اروپا
استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان
تحصیل رایگان
استفاده از وام های بلند مدت با بهره بسیار کم
حقوق بازنشستگی
سفر به اکثر کشورهای جهان بدون ویزا
متقاضیان باید واجد شرایط زیر باشند: سن 25 تا 49 سال
سابقه کار حداقل 2 سال در 5 سال اخیر
عضویت در نظام و یا سازمان حرفه ای مربوطه
حداقل مدرک کارشناسی برای گروه پیراپزشکی ارائه اصل مدرک + ریز نمرات الزامی است
حق الویت را بشرح زیر تعریف نموده است:
متقاضیانی که دارای مدرک زبان آلمانی هستند رزومه تحصیلی و کاری بهتری داشته باشند متقاضیانی که در کلاسهای زبان آلمانی فوق فشرده موسسه اندیشه پویان ثبت نام نموده اند. 

مهاجرت کاری پرستاران به آلمان
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مها سیستم

سزمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در آلمان

قانون های تجاری آلمان برای سرمایه گذاری و راه اندازی یه کسب و کار جدید بسیار ساده و کارآمد هستند و برای ثبت یک شرکت تجاری در آلمان میتوان با چند مرحله ی ساده اقدام کرد.
طبق قوانین مهاجرتی و اقامت بلند مدت کشور آلمان متقاضیان میتوانند از طریق ثبت شرکت برای سهامداری و یا مدیر عاملی اقامت کشور آلمان را به دست آورند. برای راه اندازی یک شرکت یا موسسه از نوع مسئولیت محدود ( GmbH ) و افتتاح حساب، سرمایه مورد نیاز بانکی شرکتی 25.000 یورو می باشد و برای راه اندازی شرکت سهامی خاص ( AG ) اقدام برای افتتاح حساب 50.000 یورویی مورد نیاز می باشد.
جهت ورود به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری متقاضی میبایست یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی ارائه دهد که برنامه کار 3 ساله ی شرکت یا موسسه خود را شرح دهد، موسسه اندیشه پویان شما را در زمینه آماده سازی طرح توجیهی اقتصادی یاری می نماید. هر فردی می تواند یک شرکت تجاری را در هر گوشه از کشور آلمان تأسیس کند، بدون توجه به ملیت یا محل اقامت.
قوانین و شرایط خاصی برای سرمایه گذاری در آلمان وجود ندارد و خوشبختانه کم ترین مقدار سرمایه گذاری در آلمان نسبت به سایر کشورها برای مهاجران خارجی که قصد ثبت شرکت و سرمایه گذاری دارند مورد نیاز می باشد.

سرمایه گذاران خارجی می توانند برای شروع تجارت در آلمان از میان فرم های قانونی متفاوت، یکی را انتخاب نموده و شرکت های ثبت شده نیز می توانند برای تأسیس دفتر کاری در آلمان اقدام کنند. ساختار اولیه ی تمامی فرم های شرکتی در قوانین آلمان شرح داده شده که قابل پیش بینی بودن و اطمینان قانونی را برای متقاضی فراهم می کند. ضوابط قانونی مشابهی برای سرمایه گذاران خارجی و بومی وجود دارد.
با توچه به اینکه جزئیات مالیاتی هر شرکتی، اساساً به نوع فعالیت شرکت بستگی دارد، مفهوم قانونی مالیات باید در زمان انتخاب فرم شرکت، مورد توجه متقاصی قرار گیرد.
آلمان دارای یک سری توافقات مالیاتی جامع و مضاعف با کشورهای خارجی است که برای نمونه از مالیات مضاعف سودهای تقسیم شده ممانعت می کند.
در آلمان به شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود، GmbH گفته می‌شود که به سرمایه ی کمینه ۲۵٬۰۰۰ یورو برای ثبت نیاز دارند. دولت آلمان جهت رونق بازار چند سال پیش قانونی تصویب کرد تا بتوان با سرمایه اولیه ۱ یورو نیز شرکت با مسئولیت محدود مبتدی تاسیس کرد. البته این شرکت های تا رقم سقف سرمایه اولیه مسئول هستند. به همین خاطر در بسیاری از قرارداد ها طلبکاران ضمانت های با ارزش تری چون سند ملک تقاضا میکنند.
عبارت GmbH که پس از نام شرکت یا موسسه نوشته می‌شود به این معنی است که این شرکت یک شرکت با مسئولیت محدود است. GmbH در اختصاری از عبارت Gesellschaft mit beschränkter Haftung است که به معنی شرکت با مسئولیت محدود است. گروه مشاوران اندیشه پویان آماده ی راهنمایی هموطنان عزیز برای سنجش شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری و ارائه بهترین پیشنهادهای ممکن به شما هستند.
کشور آلمان قوانین و مقررات ویژه‌ای را برای کمک به کسانی که علاقه به سرمایه‌گذاری در آلمان دارند ، وضع کرده است. این قوانین شامل کمک از جانب دستگاه‌های دولتی و نیز اجازه اقامت در کشور آلمان می‌باشد. همچنین تجارت و کسب‌وکار در آلمان همواره به‌صورت دائم در حال تغییر است و به سمت رقابتی‌تر شدن می‌رود. فعالیت تجاری در آلمان می‌بایست با اتکا و اهمیت بر این دو عنصر مردم و جامعه صورت بگیرد که در چنین شرایطی، وقتی می‌خواهید یک کار تجاری را آغاز نمایید شاید در ابتدا فقط به یک برنامه‌ریزی کوتاه و ساده نیاز داشته باشید ولی باید بدانید که مسیری که طی می‌نمایید یک مسیر طولانی است. ۱۰ نکته مفید برای راهنمایی متقاضیان در عرصه فعالیت تجاری در آلمان ارائه می‌شود که عبارت‌اند از:
۱- قبل از هر چیز می‌بایست درباره کسب‌وکاری که می‌خواهید راه بیندازید خوب تحقیق نمایید. همچنین در آلمان همه اطلاعات موردنیاز را می‌توانید به‌صورت آنلاین و یا در اینترنت پیدا کنید. اداره آمار آلمان، مرکز اطلاعات مختلف درباره آلمان و ویژگی‌های جغرافیایی، جمعیتی، صنعتی، آموزشی و … است. حتی می‌توانید درباره ظرفیت بخش‌های مختلف تجاری این کشور در سایت موردنظر اطلاعات کسب نمایید. می‌توانید از طریق سایت سازمان تجارت آلمان به جمع‌آوری اطلاعات موردنظر در زمینه تجاری، اهداف، تعداد شرکت‌های فعال در آن و مقررات و قوانین در این بخش بپردازید.
۲- یکی از کلیدهای موفقیت در کسب‌وکار این است که یک شبکه کاری ایجاد نمایید . این اصلاً به کشوری که در آن مشغول به کار می‌شوید هیچ ارتباطی ندارد. همچنین می‌بایست بدون در نظر گرفتن مکانی که در آن هستید فقط به ایجاد این شبکه فکر نمایید و نیز شما ممکن است دوستان،همکاران و بستگانی در آلمان داشته باشید که در این صورت می‌توانید با آن‌ها یک شبکه بسازید و دنبال مردمی بگردید که در زمینه فعالیت تجاری با شما ایده‌های مشابه رادارند. از دوستان و آشنایان خود هم برای یافتن افراد دیگر و به‌خصوص مشاوران خوب، نیز کمک بگیرید.
۳- متقاضی برای راه‌اندازی کسب‌وکار در آلمان به مجوز کار نیاز دارد.
۴- متقاضی حتی می‌تواند به‌تنهایی یک فعالیت تجاری را در آلمان راه‌اندازی نماید. گام اول برای کار ثبت‌نام و ارسال درخواست برای مجوز کار از طریق اداره مالیات آلمان شروع می‌شود. آن‌وقت به‌عنوان یک کارآفرین که همه مسئولیت‌های تجارت خود را بر عهده دارد مجوز دریافت می‌نمایید. این کار، بسیار ساده است اما دقت کنید که لازم است این کار را به کمک یک فرد مطلع انجام دهید. اگر زبان آلمانی را به‌اندازه کافی بلد هستید می‌توانید از کلاس‌های مشاوره رایگان اداره مالیات آلمان نیز بهره‌مند شوید که در آن مراحل دریافت مجوز برای تجارت از آغاز تا انتها آموزش داده می‌شود. توجه کنید که اگر ساکن آلمان نیستید و شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم به شمار نمی‌آیید باید پیش از دریافت مجوز از اداره مالیات، ابتدا برای گرفتن اجازه اقامت در آلمان از طریق اداره مهاجرت این کشور اقدام نمایید. همچنین اگر برای اقامت در آلمان اجازه دائم یا حتی موقت دارید می‌توانید برای دریافت مجوز کار از اداره مالیات اقدام نمایید. نکته‌ی مهم‌تر اینکه بیشتر افرادی که تابه‌حال به‌واسطه ثبت شرکت به آلمان مهاجرت کرده‌اند از مشاور و وکیل کمک گرفته‌اند چراکه تنها یک مشاور خوب می‌تواند راه‌های این مسیر را نشان دهد.
۵- مرحله بعدی این است که متقاضی نام تجاری شرکت خود را به‌عنوان دارنده تمام حق‌وحقوق مادی و معنوی تجارتی که می‌خواهید آغاز نماید به مرحله ثبت برساند. دقت نمایید که این کار با ثبت شرکت و دریافت مجوز کسب‌وکار فرق می‌کند.
۶- وقتی تصمیم گرفتید چه‌کاری را آغاز نمایید و به تجارتی در آلمان مشغول شوید وقتش می‌رسد که همه این‌ها را روی کاغذ بنویسید و برای انجام آن‌ها برنامه‌ریزی نمایید و نیز یک طرح تجاری خوب بنویسید و اگر این طرح خوب باشد می‌تواند باعث جلب‌توجه شوید. نیازی به یک برنامه تجاری طولانی و پیچیده نیست و طرح فقط باید به‌صورت کامل و ساده بگوید که دقیقاً چه‌کاری می‌خواهید انجام بدهید و چگونه می‌خواهید کار را شروع کنید و ....
۷- کارکنان موردنظر خود را به‌صورت قانونی استخدام نمایید . شاید در مرحله اول پس از دریافت مجوز برای کار احساس خوشایندی داشته باشید که کارفرما هستید و می‌توانید افراد دیگری را برای کار استخدام نمایید. اما بد نیست اول از قوانین استخدام در آلمان آگاه شوید. شرایط استخدام در آلمان بر اساس قانون حفاظت از استخدام تعیین می‌شود و قانون استخدام در آلمان مفاد حقوقی گسترده‌ای در زمینه‌های مرخصی، تعطیلات و حقوق بازنشستگی دارد که بهتر است قبل از آغاز استخدام افرادی برای تجارت، خوب با این قوانین آشنا گردید.
۸- یک حسابدار دقیق استخدام نمایید و فراموش نکنید که در همه مراحل حتی وقتی‌که می‌خواهید یک تجارت را راه‌اندازی کنید حتماً یک حسابدار خوب داشته باشید. برخی از حساب‌وکتاب‌ها جزئی هستند اما اگر بخواهید شخصاً به آن‌ها رسیدگی نمایید وقت زیادی را می‌گیرد. بنابراین شاید بهتر باشد این کار را به یک حسابدار خوب بسپارید و نیز بعضی از شرکت‌ها هستند که این‌کاره‌ای جزئی را برایتان انجام می‌دهند . همچنین یکی از بهترین راه‌های پیدا کردن یک حسابدار خوب این است که از کارفرمایان دیگر سؤال نمایید و پرسو جو کنید و از آن‌ها بخواهید یک حسابدار مطمئن به شما معرفی کنند.
۹- بر اساس بودجه، سرمایه‌گذاری نمایید. همچنین اول مطمئن شوید که می‌توانید صورتحساب‌های شرکت خود را در طول مدت تجارت به‌موقع پرداخت کنید ونیز دقت کنید شاید شما به این زودی‌ها نتوانید درآمدی کسب نمایید و مجبور شوید از پولی که پس‌انداز کرده‌اید استفاده کنید. به‌هرحال اول مطمئن شوید که می‌توانید بر اساس بودجه‌ای که دارید به‌گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که در آرامش مشغول به کار شوید. قابل‌ذکر است که می‌توانید برای گرفتن وام از بانک اقدام نمایید اما بسیاری از تجارت‌ها از ابتدا سودآور نیستند. بنابراین شما باید به‌گونه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که احساس امنیت نیز داشته باشید.
۱۰- مرحله آخر این است که کار روتین تجارت را آغاز نمایید. هرماه برنامه‌های خود را مرور کنید و با مشاوران خود در زمینه‌های مختلف ازجمله فعالیت‌های مالی در تماس باشید.
برای اطلاعات بیشتر به  مراحعه کنید.

برای بررسی شرایط اخذ کاری فرم‌های ارزیابی رایگان به لینک زیر مراحعه نمایید:

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت سرمایه گذاری

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مها سیستم

مهاجرت تحصیلی به آلمان

 دانشگاههای آلمان به دلیل کیفیت بالا  و استانداردهای آموزشی مناسب در بیشتر کشورهای جهان به رسمیت شناخته می شود . کسانی که در دانشگاههای آلمان فارغ التحصیل شده اند میتوانند به سهولت در شرکتهای تجاری و صنعتی مشغول به کار شوند و این به دلیل رتبه بالای علمی آلمان در بیشتر زمینه های تحصیلی می باشد. افراد علاقه مند به تحصیل بخاطر وجود بیشتر رشته های تحصیلی در دانشگاه های آلمان به دو زبان آلمانی و انگلیسی، علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشند.
همچنین 3 نوع مرکز آموزش عالی در آلمان وجود دارد که عبارتند از :
1.دانشگاه ها : در این دانشگاه رشته های حقوق، پزشکی، علوم طبیعی، انسانی و... بطور معمول  آموزش داده می شوند و در آخر دوره تحصیلی مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا به افراد فارغ التحصیل داده میشود .
2.دانشگاه های آموزش عالی حرفه ای  Fachhochschule: برای دانشجویانی که تحصیلات عملی ارجحیت بیشتری نسبت به تحصیلات نظری دارد میتوانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. امتیازی که این دانشگاه را از دانشگاه های دیگر متمایز میکند دوره زمانی کوتاه و محتوای درسی مشخص می باشد و نیز در این دانشگاه بیشتر به جنبه کاربردی تحصیلات اهمیت داده می شود. 
3.دانشگاه های هنر، فیلم و موسیقی : افراد علاقه مند به رشته های هنری می توانند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. همچنین رشته های هنری از قبیل فیلم، موسیقی، مد وسایر رشته ها در بیش از 56 دانشگاه هنر آماده ارائه خدمات  به علاقه مندان می باشند. شرایط لازم برای پذیرش در این دانشگاه به این صورت می باشد که افراد علاقه مند باید نمونه کارهای هنری خود را برای دانشگاه ارسال نمایند و در صورت قبولی اولیه باید خود را برای مصاحبه حضوری آماده نمایند.
شرایط ورود به کالج
 قبل از شروع به تحصیل در کالج، قبولی در آزمون ورودی آن ضروری می باشد ، که به صورت برگزای یک آزمون به زبان آلمانی می باشد . براین اساس دانستن زبان آلمانی برای ورود به کالج ضروری می باشد. داوطلبان می بایست پیش از درخواست، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت زبان آلمانی آموخته باشند. این میزان در کالج‌های مختلف یکسان نمی باشد و در برخی موارد، سطح بالاتری مورد نظر می باشد که جزییات آن را می‌توان از طریق وب سایت کالج و مکاتبه جستجو کرد .
داوطلبان می بایست اصل مدارک تحصیلی و ترجمه مورد تایید را به کالج و یا دانشگاه ارسال نمایند همچنین تامین مخارج زندگی در این مورد با داوطلب می باشد. دانشجویان کالج برخلاف دانشجویان دانشگاه ها فقط در دوران تعطیلی بین دو ترم می تواند به کار کردن مشغول شوند و نیز دانشجویان برای تامین هزینه های  یکساله خود نیاز به حمایت مالی دارد این نکته ی قابل توجه ایی می باشد. ارسال مدارک از جمله موارد مهمی می باشد که بستگی به شرایط کالج مورد نظر دارد . در بعضی از کالج ها مدارک باید به طور مستقیم به دانشگاههای که کالج تحت پوشش آن است، ارسال گردد و یا  در بعضی از ایالت های آلمان مراکزی برای بررسی پذیرش در کالج مشخص شده است که افراد داوطلب می بایست مدارک مورد نظر را به آن مرکز ارسال نمایند. با مراجعه به وب سایت کالج مورد نظرتان و همچنین تماس و مکاتبه با کالج، میتوان ازجزییات بیشتری مطلع شوید. پس ازاحراز شرایط ذکر شده و دریافت پذیرش در کالج، دریافت ویزا آخرین مرحله قبل از شروع به تحصیل درآلمان می باشد . موردی که الزامی است  داشتن ویزای تحصیلی برای گذراندن این دوره می باشد. همچنین افراد نمی توانند با عنوان سفرتوریستی در کلاس های کالج شرکت نمایند.
شرایط تحصیل برای دیپلمه ها
تمام شدن دوره تحصیلی متوسطه و دریافت مدرک دیپلم از برخی از کشورها، شرط کافی برای ورود به دانشگاههای آلمان نمی باشد . علاقمندان به تحصیل در دانشگاههای آلمان که از ایران اقدام می‌کنند نیز شامل همین گروه می‌شوند. این افراد علاوه بر مدرک دیپلم، نیاز به قبولی در آزمون دوره‌های روزانه یا شبانه دانشگاه‌های دولتی ایران دارند. آنها پس از احراز شرایط ذکر شده و در صورتی که تمایل داشته باشند پس از دریافت مدرک دیپلم و بدون شروع تحصیل یا فارغ‌التحصیلی از دانشگاههای ایران، در دانشگاه‌های آلمان شروع به تحصیل می کنند، افراد می بایست درخواست خود را برای کالج‌های آلمان ارسال نمایند نه دانشگاه‌های این کشور.
البته بعضی از دانشگاهها درآلمان بررسی مدارک برای موافقت با پذیرش درکالج را نیز بدون واسطه انجام می دهند، اما با این حال افرادی که بدون تحصیل در دانشگاههای ایران اقدام می‌کنند، می بایست ابتدا اقدام به اخذ پذیرش از کالج کنند. مطمئن‌ترین راه برای آگاهی از  این موضوع مراجعه به سایت دانشگاه، سایت کالج و یا وب سایت uni-assist می باشد.
تحصیل رایگان در کالج‌های آلمان وابسته به دولت می باشد که از جمله وظایف آن آمادگی متقاضیان خارجی برای تحصیل در آلمان در دوره های یکساله (متشکل از دو نیم سال تحصیلی) می باشد. دوره‌ های  یک ساله در واقع کلاس آمادگی‌ای است برای شرکت در امتحان پایانی یا "Feststellungsprüfung". همچنین افرادی که در این امتحان پذیرفته میشوند، با توجه به نمرات و انتخاب رشته‌شان در دانشگاه‌های آلمان پذیرفته می‌شوند.

در آلمان ۳۷ کالج وجود دارد که تعداد سه هزار متقاضی خارجی از بیش از ۴۰ کشور، در آنها مشغول به آمادگی برای شرکت در امتحان ذکر شده هستند. تحصیل در کالج ایالت مختلف آلمان به غیر از کالج شهر درسدن رایگان می باشد . دانشجویان برای گذراندن کلاس و آزمون ها  هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. تنها مورد هزینه خدمات دانشجویی است که آن را به دانشگاه مرتبط با کالج پرداخت می نمایند . این هزینه از ۳۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی و در هر دانشگاهی متفاوت می باشد . هزینه خدمات دانشجویی شامل استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور و همچنین استفاده از امکانات دانشگاه می باشد.
 قبولی درآزمون سراسری
متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان که در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی پذیرفته شده‌اند، بدون آنکه در ایران در دانشگاه تحصیل کرده باشند‌، می‌توانند اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان نمایند همچنین این افراد تحصیل خود را نه از دانشگاه‌، بلکه با دوره‌ای یک ساله در کالج شروع خواهند کرد و با توجه به نمراتی که در پایان این دوره کسب می‌کنند، می‌توانند در رشته و دانشگاه مورد علاقه‌شان شروع به تحصیل نمایند.
دانستن این نکته که حدنصاب قبولی در آزمون سراسری، مقطع کارشناسی است، برای آن دسته از افرادی که تنها با پذیرش در کنکور سراسری ایران، قصد تحصیل در آلمان را دارند، ضروری می باشد . بنابراین قبولی در آزمون سراسری در مقطع کاردانی برای گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های آلمان کافی نمی باشد.
منظور از قبولی درآزمون سراسری، تنها آزمون دانشگاه‌های سراسری در نوبت‌های روزانه و شبانه می باشد . با این حساب، قبولی تنها درآزمون سراسری دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور و جامع علمی کاربردی، مورد تایید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در آلمان نمی باشد . البته این شرایط تنها در صورتی است که این افراد علاقه‌مند باشند، بدون تحصیل در دانشگاه‌های ایران و تنها با قبولی درآزمون سراسری اقدام به پذیرش کنند.
فارغ‌التحصیلان ازدانشگاه آزاد
درمورد دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد و یا افرادی که درآزمون ورودی به این دانشگاه پذیرفته شده‌اند، شرایط متفاوت می باشد. تنها قبولی درآزمون سراسری دانشگاه آزاد، برای اقدام برای پذیرش کافی نمی باشد. حدنصاب پذیرش، عموماً داشتن مدرک کارشناسی ازدانشگاه آزاد است. این قاعده شامل فارغ‌التحصیلان از سایردانشگاه‌های دولتی به غیر از دوره‌های روزانه و شبانه نیز می‌شود.
هم چنین دانش‌آموختگان دانشگاههای غیرانتفاعی سراسری، پیام نور و هچنین دانشگاه جامع علمی کاربردی، تنها در صورت داشتن مدرک کارشناسی می‌توانند برای پذیرش ازدانشگاه‌های آلمان اقدام نمایند . فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد، مستقیما وارد دانشگاه خواهند شد و احتیاجی به گذراندن دوره یکساله کالج نخواهند داشت.
درخواست برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟
سوالی که در اینجا مطرح است، این است که آیا فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های نامبرده با مدرک کارشناسی می‌توانند برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند یا باید در مقطع کارشناسی، از ابتدا تحصیل کنند؟
 در این مورد شانس فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌های سراسری نسبت به دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد بیشتر می باشد. البته در این مورد تصمیم با دانشگاه و کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی است.
 دراین شرایط یک قاعده کلی وجود دارد که افرادی که در رشته تحصیلی خود در ایران و یا در زیر مجموعه‌های مشابه آن، قصد ادامه تحصیل درآلمان را دارند، با تصمیم دانشگاه می‌توانند درمقطع کارشناسی ارشد نیز پذیرفته شوند یا پس ازتعیین سطح و ارزشیابی واحدهای گذرانده درمقطع کارشناسی در ترم‌های بالاتر ثبت‌نام نمایند .
درمورد قبولی و تعداد واحدها، تنها کمیسیون ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه می تواند تصمیم بگیرد و قاعده یکسانی وجود ندارد. تنها دراین مورد می‌توان گفت که ، میان دانش‌آموختگان دانشگاههای سراسری و آزاد تفاوتی وجود ندارد.
موارد استثنا
این امکان وجود داردکه پذیرفته‌شدگان درآزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی  با پشت‌سر گذاشتن یکسال تحصیلی (گذراندن واحدهای‌های دو نیم سال)، بدون ورود به کالج درآلمان، مستقیما وارد دانشگاه شوند‌. البته این شرایط تنها با موافقت دانشگاه امکان پذیر خواهد بود و شامل دوره‌های روزانه و شبانه می‌باشد. طبیعتا این افراد از ابتدا مشغول به تحصیل می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت اندیشه پویان مراحعه کنید.

برای بررسی شرایط اخذ کاری فرم‌های ارزیابی رایگان به لینک زیر مراحعه نمایید:

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت کاری

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مها سیستم

مهاجرت تحصیلی دندانپزشکان در آلمان

 در دانشگاه‌های آلمان دوران تحصیل رشته دندان‌پزشکی ۱۰ نیم سال تحصیلی در نظر گرفته‌شده و نیز در بین مراکز آموزش عالی در آلمان که در این رشته فعالیت می‌کنند، دانشگاه‌هایی هستند که شهریه در آن‌ها هنوز تصویب نشده است. در آلمان رشته دندانپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می‌گردد . همچنین رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه‌های این کشور همانند رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و داروسازی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می‌گردد. متقاضیانی که علاقه‌مند به دریافت مدرک دکترا هستند همانند سایر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی، پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، با انتخاب موضوع و پذیرش آن توسط استاد راهنما، به تحصیل در مقطع دکترا مشغول می‌شوند. اما برای اجازه کار مدرک کارشناسی ارشد نیز کفایت می‌کند.
همچنین تحصیل در این رشته را می‌توان به دو بخش تقسیم نمود که عبارت‌اند از : بخش اول که پنج ترم اول را شامل می‌شود، به دوره پیش از ورود به مراکز درمانی اطلاق می‌گردد و نیز در این مرحله متقاضیان دانشجو با مبانی علوم پایه، همچون فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی و جانورشناسی آشنا می‌گردند و در دو نوبت امتحان شرکت می‌کنند. مرحله اول امتحانات پس از ترم دوم تحصیلی و شامل مبانی علوم پایه می‌گردد. مرحله دوم امتحانات، پس از نیم سال پنجم تحصیلی و در ارتباط با واحدهای تخصصی دندان‌پزشکی است. همچنین دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن این دو مرحله از امتحانات وارد دوره دوم تحصیل می‌شوند که به دوره حضور در کلینیک و مراکز درمانی اطلاق می‌گردد و نیز در این دوره، دانشجویان در مراکز درمانی به گذراندن دوره‌های کارآموزی و آشنایی بیشتر با مبانی تخصصی رشته دندان‌پزشکی مشغول می‌شوند. بعد از گذراندن این دوره، مرحله‌ی نهایی امتحانات که در دوره‌ای شش‌ماهه برگزار می‌شود، آغاز می‌گردد.تحصیل در برخی از دانشگاه‌هایی که در رشته دندان‌پزشکی ارائه خدمات می‌کنند بدون شهریه و رایگان است و نیز  این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از: دانشگاه درسدن، دانشگاه مارتین لوتر، دانشگاه ینا، دانشگاه گرایفس‌والد و دانشگاه کیل. همچنین ازجمله سایر دانشگاه‌هایی که تحصیل در رشته دندانپزشکی در آن‌ها امکان‌پذیر است، می‌توان به این‌ موارد اشاره نمود: دانشگاه هامبورگ، دانشگاه گیسن، دانشگاه گوتینگن، دانشگاه دوسلدورف، دانشگاه مونستر، دانشگاه آخن، دانشگاه بن، دانشگاه ماینس، دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه زاربروگن، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه مونیخ، دانشگاه ارلانگن، دانشگاه اولم و دانشگاه وورسبورگ.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:
 call : +982188752376
call : +49 221 962 30 909

 +989359740082 (telegram)
00491636231453 (WhatsApp)

موسسه اندیشه پویان


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مها سیستم

سرمایه گذاری در اتریش

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به اتریش

کشور اتریش به عنوان یکی از 28 کشور حوزه اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه یا دیگر کشورهای مطرح جهان، از اقتصادی بسیار غنی و پیشرفته برخوردار است. تمامی کشورهای عضو در اتحادیه اروپا از واحد پول یورو استفاده می کنند و از لحاظ اقتصادی نیز در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند اما فرصت های رشد اقتصادی در کنار سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته ی کشور اتریش و سیستم آموزش و پرورش غنی و امنیت و آرامشی که در این کشور وجود دارد باعث گردیده تا بیش از 300 شرکت بین المللی از اتریش به عنوان مقر اصلی دفاتر مرکزی خود استفاده کنند. امروزه اتریش به عنوان یک کشور صنعتی پیشرفته، دارای تجارت خارجی پویا و متنوعی است که شرکت های فعال در این کشور دارای شبکه های بین المللی بوده و خدمات و محصولات آنها در سراسر جهان با موفقیت مورد استقبال قرار گرفته اند.
تعداد زیادی از کشورهای دنیا برای رشد اقتصاد خود در برابر سرمایه گذاری به متقاضیان کشورهای دیگر، ویزای تابعیت و یا اقامت می دهند. برنامه های اخذ ویزا در برابر اهداء سرمایه هم اکنون در کشور اتریش وجود دارد. اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور اتریش بر پایه مصوبات پارلمان کشور اتریش و قانون اساسی این کشور تعریف شده و کاملا قانونی است.
بر اساس قانون مصوب مجلس اتریش، برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری باید با پرداخت وجه سرمایه به اقتصاد این کشور کمک نمود. شیوه ی سرمایه گذاری برای اخذ ویزا ، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است و به هیچ وجه امکان پرداخت غیر نقدی وجود نخواهد داشت . باید منبع پولی که برای سرمایه ای که برای اخذ پاسپورت استفاده می شود میبایست دارای منبع مشخص و قانونی باشد، به عنوان مثال فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و غیره لذا دولت اتریش به سرمایه هایی که از راه های غیرقانونی حاصل شده اند، پاسخ منفی خواهد داد.
حداقل مبلغ اهدای سرمایه برای اخذ ویزا سه میلیون یورو می باشد و  شایان ذکر است که مخارجی چون هزینه های قانونی، هزینه های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره وجود دارند که قابل برگشت نیست. لذا در صورت مردود شدن درخواست اخذ ویزا از جانب دولت، تنها همان سه میلیون یورو قابل بازگشت خواهد بود. گروه مشاوران اندیشه پویان آماده ی راهنمایی هموطنان عزیز برای سنجش شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در اروپا و ارائه بهترین پیشنهادهای ممکن به شما هستند.
بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفایی اقتصاد کشورشان در برابر اهداء سرمایه یا سرمایه‌گذاری به درخواست‌کنندگان کشورهای دیگر، تابعیت(شهروندی) و یا اقامت می‌دهند ونیز برنامه‌های اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر در کشور اتریش وجود دارد و برنامه گرفتن تابعیت اتریش بر اساس مصوبه مجلس کشور اتریش و قانون اساسی این کشور برپا گردیده است، و کاملاً قانونی است. همچنین بر اساس قانون مصوب مجلس این کشور، برای گرفتن تابعیت می‌بایست به اقتصاد این کشور از راه اهداء سرمایه کمک شود. نوع سرمایه‌گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه‌های دولت تعیین گردیده و به‌هیچ‌عنوان امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد . همچنین می‌بایست منبع پولی که برای سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت استفاده می‌شود، مشخص و قانونی باشد، به‌عنوان‌مثال فروش ملک، ارث، پس‌انداز، تجارت و غیره. دولت اتریش به سرمایه‌هایی که از طرق غیرقانونی کسب می‌گردد، پاسخ منفی خواهد داد.
حداقل مبلغ اهدای سرمایه در این کشور سه میلیون یورو است و لازم به ذکر است که مخارجی همچون هزینه‌های قانونی، هزینه‌های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره نیز وجود دارند که طبیعتاً قابل‌برگشت نیست. همچنین باید بدانید که در صورت رد شدن درخواست تابعیت از جانب دولت، تنها همان سه میلیون یورو قابل‌برگشت خواهد بود. 
حساب تضمین‌شده دولت، برای استفاده در پروژه‌های دولت اتریش ایجاد گردیده و پول واریزی متقاضی در آن حساب به نام فرد مسدود می‌شود و هیچ‌کس حق برداشت از آن را نخواهد داشت تا زمانی که پرونده به نتیجه برسد و نیز هنگام تابعیت و دریافت گذرنامه، مبلغ مذکور برای استفاده در پروژه‌های دولت بازمی‌گردد و در صورت رد شدن پرونده، این پول برای برداشت توسط خود متقاضی آزادشده و قابل‌برداشت است. همچنین زمان انجام این پروسه رابطه مستقیمی دارد با ارسال مستندات در زمان‌های تعیین‌شده و پیگیری موارد خواسته‌شده از سوی متقاضی اما پیش‌بینی می‌شود که در شرایط عادی 4 الی 12 ماه طول بکشد. قابل‌ذکر است که با داشتن تابعیت اتریش، اجباری به زندگی در آن کشور نیست و نیز چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی  به‌هیچ‌وجه مجبور به اقامت وزندگی در اتریش نیستید ولی پس از دریافت پاسپورت جدید، به‌عنوان یک شهروند اتریشی، اجازه زندگی در اتریش را برای همیشه دارید. با داشتن تابعیت اتریش، ازآنجایی‌که فرد یک شهروند قانونی اتریش می‌شود، حق تحصیل، حق کار و هر نوع فعالیت تجاری دیگر را نیز دارد و به‌عنوان یک شهروند خریدوفروش ملک و متعلقات قانونی دیگر، کاملاً برایش آزاد و قانونی است.
در چنین شرایطی،متقاضی می‌تواند هم با گذرنامه ایرانی و هم با پاسپورت اتریشی به ایران سفر کند. در صورت سفر با پاسپورت اتریشی به ایران، فرد می‌بایست به‌عنوان یک خارجی، ویزای ایرانی بگیرد که اخذ این ویزا، یک روز طول می‌کشد و در چنین شرایطی فرد تحت حمایت دولت اتریش است. در صورت مسافرت با پاسپورت ایرانی به ایران، به ویزا نیازی نیست و به‌عنوان یک ایرانی، تحت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران است .


برای بررسی شرایط اخذ ویزای کاری، تحصیلی و … فرم‌های ارزیابی رایگان را تکمیل نموده و از مشاوران ما کمک بگیرید:

فرم ارزیابی مهاجرت تحصیلی

برای اطلاعات بیشتر میتوان به سایت اندیشه پویان مراجعه نمایید

Office : 0098-2188752376
Office : 0049-22196230909
Viber : 0098-9127917293
WhatsApp: 0049-1636231453

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مها سیستم

شرایط مهاجرت کاری به اتریش

اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا از زمان تشکیل اتحادیه به صورت یکپارچه در آمده است و قوانین کاردر این کشورها نیز  تقریبا مشابه است. همچنین معمولا قوانین مربوط به مهاجرت و اقامت دائم در این کشورها نیز مشابه یکدیگر هستند. لذا طبیعی است کسانی که در اروپا تحصیل کرده اند و مدارک خود را از دانشگاه های اروپایی دریافت کرده اند شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل و اخذ ویزای کاری در اتریش خواهند داشت.

با توجه به همکاری موسسه آرتا اندیشه پویان سپنتا با موسسه ایلیا، کاریابی بین المللی که تحت نظارت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی می باشد این موسسه با مجوز رسمی از وزارت کار آماده پذیرش پرونده متقاضیان مشتاق به مهاجرت کاری به اتریش می باشد.یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا، کشور اتریش است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی است که واحد پول این کشورها یورو و شرایط اقتصادی آن‌ها از یکدیگر پیروی می‌کنند. همچنین افراد بسیاری هستند که قصد دارند از طریق ویزای کار وارد کشور بشوند و علاوه بر اقامت داشتن در اتحادیه اروپا  که یک موضوع بسیار مهم است درآمد بالایی را کسب کنند. کشورهایی از قبیل : اتریش، آلمان، دانمارک، آفریقای جنوبی و ... متقاضیان زیادی در رابطه با ویزای کاردارند که هدف اصلی این افراد کسب درآمد بالا و همچنین اقامت است .
از زمان تشکیل اتحادیه اروپا ، اقتصاد اروپا  به‌صورت یکپارچه درآمده است و قوانین کار در کشورهای این اتحادیه تقریباً یکسان است. همچنین این کشورها دردادن اجازه اقامت  و تابعیت به‌صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می‌کنند. مسلماً متقاضیانی که مشغول به تحصیل در اروپا هستند و یا مدارک تحصیلی خود را از اروپا دریافت کرده‌اند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل و اخذ اقامت کاری در اتریش دارند. متقاضیانی که موفق به گرفتن ویزای کار در کشور اتریش شده‌اند، می‌توانند پس از حدوداً چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات اقدامات لازم را برای اخذ اقامت دائم در اتریش انجام دهند.
قانون کلی برای پیشنهاد کاری در اروپا وجود دارد که فرد متقاضی می‌بایست شغل موردنظر را در سایت های کاریابی اتحادیه اروپا آگهی کنند و در همین مدت اگر هیچ داوطلبی از   ۲۸کشور عضو این اتحادیه ،اقدامی جهت قبول این شغل انجام نداد، سازمان‌ها می‌توانند نیروهای موردنظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت بگیرند.
متقاضیان برای ویزای جستجوی کار به مدت 6 ماه در اتریش به 70 امتیاز از 100 امتیاز احتیاج دارند و زمانی که موافقت اداره کار اتریش با موفقیت کسب شد متقاضی می‌تواند به مدت  6 ماه برای پیدا کردن کار وارد خاک اتریش شوند . پس از پیدا کردن کار بستن قرارداد کاری با کارفرما ، مدارک شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه تحویل داده می‌شود و پس از موافقت قانونی، کارت اقامت متقاضی صادر می‌گردد و نیز در این زمان متقاضی می‌تواند خود و خانواده را به اتریش ببرد.

مدارک لازم حهت روادید:
درخواست روادید باید به طور شخصی ارائه شود. سفارت در صورت  وجود هرگونه نقص در مدارک از قبول درخواست روادید امتناع خواهد کرد. بررسی درخواست اخذ روادید تحصیلی بطورمعمول 3 تا 4  ماه به طول می انجامد.
1.فرم درخواست ویزا که بطور کامل و خوانا پر شده و شخصا امضاء گردیده باشد  همراه با عکس
2.گذرنامه با مدت اعتبار کافی ( حداقل 6 ماه از تاریخ درخواست روادید )
3.فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه
4.گذرنامه و شناسنامه همسر
5.فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه
6.ترجمه شناسنامه با تایید وزارت امور خارجه و تایید سفارت اتریش
7.تعهد نامه مالی که یا خود متقاضی در ایران یک حساب ریالی و یا ارزی به نام خود حساب باز کرده است و مبلغ 10000 یورو به حساب خود پول گذاشته و تایید آن را از بانک می گیردو به سفارت ارائه می دهد و یا آنکه متقاضی دعوت کننده ای در اتریش دارد که مدارک زیر از شخص دعوت کننده مورد نیاز می باشد:
الف: Meldezettel معرفی نامه 
ب: Mietvertrag  اجاره نامه یا کپی سند منزل 
ج: Arbeitsvertrag  قرارداد کار
 و پرینت گردش مالی سه ماه آخر حساب ریالی متقاضی در ایران
8.اصل و فتوکپی از پذیرش و یا تأیید دریافت درخواست پذیرش از یک دانشگاه یا  Fachhochschule ) در اتریش(
9.گواهی عدم سوءپیشینه
10..ترجمه گواهی عدم سوءپیشینه با تأیید وزارت امور خارجه و تأیید سفارت اتریش
11. قباله ازدواج ( در مورد افراد متأهل )
12. تأییدیه محل سکونت در اتریش ( گواهی رزرو کوتاه‌مدت هتل یا پانسیون قابل‌قبول نیست) .
13. هزینه ویزا 75یورو 
لازم به ذکر است که سفارت اتریش مدارک فوق را هرروز به‌جز جمعه و شنبه با تعیین وقت قبلی می‌پذیرد و می‌تواند علاوه بر مدارک فوق‌الذکر مدارک دیگری را نیز درخواست نماید.مدارکی که باید ترجمه آن‌ها به سفارت ارائه گردد حتماٌ باید به زبان آلمانی یا انگلیسی باشد.سفارت اتریش جهت درخواست ویزای دانشجویی مصاحبه ندارد اما می‌تواند متقاضی را جهت مصاحبه دعوت نماید.

برای بررسی شرایط اخذ کاری فرم‌های ارزیابی رایگان به لینک زیر مراحعه نمایید:

فرم ارزیابی رایگان اخذ کاری

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
مها سیستم