شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به اتریش

کشور اتریش به عنوان یکی از 28 کشور حوزه اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه یا دیگر کشورهای مطرح جهان، از اقتصادی بسیار غنی و پیشرفته برخوردار است. تمامی کشورهای عضو در اتحادیه اروپا از واحد پول یورو استفاده می کنند و از لحاظ اقتصادی نیز در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند اما فرصت های رشد اقتصادی در کنار سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته ی کشور اتریش و سیستم آموزش و پرورش غنی و امنیت و آرامشی که در این کشور وجود دارد باعث گردیده تا بیش از 300 شرکت بین المللی از اتریش به عنوان مقر اصلی دفاتر مرکزی خود استفاده کنند. امروزه اتریش به عنوان یک کشور صنعتی پیشرفته، دارای تجارت خارجی پویا و متنوعی است که شرکت های فعال در این کشور دارای شبکه های بین المللی بوده و خدمات و محصولات آنها در سراسر جهان با موفقیت مورد استقبال قرار گرفته اند.
تعداد زیادی از کشورهای دنیا برای رشد اقتصاد خود در برابر سرمایه گذاری به متقاضیان کشورهای دیگر، ویزای تابعیت و یا اقامت می دهند. برنامه های اخذ ویزا در برابر اهداء سرمایه هم اکنون در کشور اتریش وجود دارد. اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور اتریش بر پایه مصوبات پارلمان کشور اتریش و قانون اساسی این کشور تعریف شده و کاملا قانونی است.
بر اساس قانون مصوب مجلس اتریش، برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری باید با پرداخت وجه سرمایه به اقتصاد این کشور کمک نمود. شیوه ی سرمایه گذاری برای اخذ ویزا ، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است و به هیچ وجه امکان پرداخت غیر نقدی وجود نخواهد داشت . باید منبع پولی که برای سرمایه ای که برای اخذ پاسپورت استفاده می شود میبایست دارای منبع مشخص و قانونی باشد، به عنوان مثال فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و غیره لذا دولت اتریش به سرمایه هایی که از راه های غیرقانونی حاصل شده اند، پاسخ منفی خواهد داد.
حداقل مبلغ اهدای سرمایه برای اخذ ویزا سه میلیون یورو می باشد و  شایان ذکر است که مخارجی چون هزینه های قانونی، هزینه های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره وجود دارند که قابل برگشت نیست. لذا در صورت مردود شدن درخواست اخذ ویزا از جانب دولت، تنها همان سه میلیون یورو قابل بازگشت خواهد بود. گروه مشاوران اندیشه پویان آماده ی راهنمایی هموطنان عزیز برای سنجش شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در اروپا و ارائه بهترین پیشنهادهای ممکن به شما هستند.
بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفایی اقتصاد کشورشان در برابر اهداء سرمایه یا سرمایه‌گذاری به درخواست‌کنندگان کشورهای دیگر، تابعیت(شهروندی) و یا اقامت می‌دهند ونیز برنامه‌های اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر در کشور اتریش وجود دارد و برنامه گرفتن تابعیت اتریش بر اساس مصوبه مجلس کشور اتریش و قانون اساسی این کشور برپا گردیده است، و کاملاً قانونی است. همچنین بر اساس قانون مصوب مجلس این کشور، برای گرفتن تابعیت می‌بایست به اقتصاد این کشور از راه اهداء سرمایه کمک شود. نوع سرمایه‌گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه‌های دولت تعیین گردیده و به‌هیچ‌عنوان امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد . همچنین می‌بایست منبع پولی که برای سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت استفاده می‌شود، مشخص و قانونی باشد، به‌عنوان‌مثال فروش ملک، ارث، پس‌انداز، تجارت و غیره. دولت اتریش به سرمایه‌هایی که از طرق غیرقانونی کسب می‌گردد، پاسخ منفی خواهد داد.
حداقل مبلغ اهدای سرمایه در این کشور سه میلیون یورو است و لازم به ذکر است که مخارجی همچون هزینه‌های قانونی، هزینه‌های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره نیز وجود دارند که طبیعتاً قابل‌برگشت نیست. همچنین باید بدانید که در صورت رد شدن درخواست تابعیت از جانب دولت، تنها همان سه میلیون یورو قابل‌برگشت خواهد بود. 
حساب تضمین‌شده دولت، برای استفاده در پروژه‌های دولت اتریش ایجاد گردیده و پول واریزی متقاضی در آن حساب به نام فرد مسدود می‌شود و هیچ‌کس حق برداشت از آن را نخواهد داشت تا زمانی که پرونده به نتیجه برسد و نیز هنگام تابعیت و دریافت گذرنامه، مبلغ مذکور برای استفاده در پروژه‌های دولت بازمی‌گردد و در صورت رد شدن پرونده، این پول برای برداشت توسط خود متقاضی آزادشده و قابل‌برداشت است. همچنین زمان انجام این پروسه رابطه مستقیمی دارد با ارسال مستندات در زمان‌های تعیین‌شده و پیگیری موارد خواسته‌شده از سوی متقاضی اما پیش‌بینی می‌شود که در شرایط عادی 4 الی 12 ماه طول بکشد. قابل‌ذکر است که با داشتن تابعیت اتریش، اجباری به زندگی در آن کشور نیست و نیز چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی  به‌هیچ‌وجه مجبور به اقامت وزندگی در اتریش نیستید ولی پس از دریافت پاسپورت جدید، به‌عنوان یک شهروند اتریشی، اجازه زندگی در اتریش را برای همیشه دارید. با داشتن تابعیت اتریش، ازآنجایی‌که فرد یک شهروند قانونی اتریش می‌شود، حق تحصیل، حق کار و هر نوع فعالیت تجاری دیگر را نیز دارد و به‌عنوان یک شهروند خریدوفروش ملک و متعلقات قانونی دیگر، کاملاً برایش آزاد و قانونی است.
در چنین شرایطی،متقاضی می‌تواند هم با گذرنامه ایرانی و هم با پاسپورت اتریشی به ایران سفر کند. در صورت سفر با پاسپورت اتریشی به ایران، فرد می‌بایست به‌عنوان یک خارجی، ویزای ایرانی بگیرد که اخذ این ویزا، یک روز طول می‌کشد و در چنین شرایطی فرد تحت حمایت دولت اتریش است. در صورت مسافرت با پاسپورت ایرانی به ایران، به ویزا نیازی نیست و به‌عنوان یک ایرانی، تحت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران است .


برای بررسی شرایط اخذ ویزای کاری، تحصیلی و … فرم‌های ارزیابی رایگان را تکمیل نموده و از مشاوران ما کمک بگیرید:

فرم ارزیابی مهاجرت تحصیلی

برای اطلاعات بیشتر میتوان به سایت اندیشه پویان مراجعه نمایید

Office : 0098-2188752376
Office : 0049-22196230909
Viber : 0098-9127917293
WhatsApp: 0049-1636231453